A Barcának Messire sem volt szüksége a Real tönkreveréséhez

Lionel Messi nélkül kezdett Madridban a Barcelona, de ez korántsem volt érezhető a katalán csapat játékán. A mérkőzés első helyzete a gránátvörös-kékekhez fűződött, egy bepasszolt labdát Luis Suárez készített le Neymarnak, aki 16 méterről a jobb felső sarok felé tüzelt. A 9. percben Cristiano Ronaldo húzott el a jobb szélen, betört a tizenhatoson belülre, majd élesen középre lőtt, de Claudio Bravo remekül vetődött ki a labdára. Két perccel később megszerezte a vezetést a Barca. A Lionel Messi posztján futballozó Sergi Robert ugratta ki Luis Suárezt, aki higgadtan a kapu jobb alsó sarkába helyezett (0-1). A gól után sorra követték egymást a kemény belépők, csoda hogy nem kellett senkit lecserélni.

""

A 25. percben növelhette volna az előnyét a Barca. Ezúttal Sergi Robertónak készítettek le egy labdát, a saját nevelésű játékos azonban 11 méterről, senkitől sem zavartatva csúnyán fölé lőtt. A 27. percben cserélni kényszerült a Barca. Javier Mascherano lépett rosszul, és nem tudta folytatni a játékot. A helyére Jeremy Mathieu érkezett a védelembe. A 37. percben óriási egyenlítési lehetőséget szalasztott el a Real. Modric jobb oldali beadásába Mathieu ért bele szerencsétlenül, a labda átpördült a hosszúra, de az érkező Karim Benzema luftot rúgott három méterről. A 39. percben Iniesta tologatta a labdát a Real Madrid tizenhatosa előtt, majd senkitől sem zavartatva kiugratta Neymart, aki Keylor Navas hasa alatt a kapuba gurított (0-2). Az első félidő hosszabbításában kivégezhette volna a Barca a Real Madridot. Neymar kényszerítőzött Suárezzel, levitte a labdát az alapvonalig, majd visszapasszolt az uruguayi támadónak, aki becsúszva kapura lőtt, de a visszaérkező Marcelo fejjel tisztázott a gólvonalon, míg Raktic kapura bombázott kipattanójába Varane lépett bele.

""

A második félidőt energikusan kezdte a Real Madrid. A 47. percben Marcelo indult meg a baloldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd tíz méterről a rövid sarkot célozta meg, de nem talált kaput. Az 53. percben végképp eldőlt az El Clásico. Andrés Iniesta passzolt fel egy labdát Neymarnak, aki sarokkal visszakészítette a labdát, majd az érkező csapatkapitány elemi erővel a bal felső sarokba bombázott (0-3). Az 55. percben, hogy Luis Enrique tetézze Rafa Benítez gondjait, pályára küldte Lionel Messit. A 68. percben Cristiano Ronaldo került ziccerbe, de Claudio Bravo óriási védést mutatott be a portugál lövésénél. A 74. percben Luis Suárez ismét megvillant. Messi játszott Jordi Albához, aki egyből az uruguayi támadóhoz passzolt, aki kilépett, majd egy lövőcsellel lefektette Keylor Navast, végül pimaszul a hálóba pörgetett (4-0). A 81. percben szépíthetett volna a Királyi Gárda, de Bravo gyönyörű vetődéssel szedte ki a kapu jobb oldalából Benzema fejesét. A 85. percben Iscót kiállította a játékvezető, miután Neymar cselét követően elszakadt nála a cérna, is izomból belerúgott a térdébe.

Az FC Barcelona álomjátékkal nyerte meg a mérkőzést, ráadásul ismét Neymar és Luis Suárez voltak a főszereplők. Sokan kritizálják az Aranylabda rendszert, amiért minden csak Ronaldóról és Messiről szól. Ezt a mérkőzést elnézve, lehet, hogy már nem sokáig lesz így, mert az uruguayi és a brazil támadó felért a két aranylabdás szintjére.